Společné akce

Valašské klobouky, hotel Jelenovská 2. 7. – 8. 7. 2017

Na začátku letních prázdnin, 2. července ráno, vyjelo 12 dětí společně s vychovateli z Havířova autobusem na týdenní pobyt na Valašsku do hotelu Jelenovská. Tento hotel se nachází uprostřed malebné přírody, jen 5 km od Valašských Klobouků na východní Moravě.

Všichni jsme se těšili na příjemné zážitky. Celý týden nám přálo počasí, a tak jsme (až na jedno dopoledne) směřovali veškeré naše aktivity do okolní krásné přírody. 

Po příjezdu jsme si udělali krátkou procházku lesem ke Hložecké kapli a trochu jsme si zmapovali blízké okolí. V dalších dnech jsme podnikli pěší výlet do Valašských Klobouků, kde jsme si prohlédli centrum městečka a občerstvili jsme se. Odtud jsme pak jeli autobusem do Lidečka, kde jsme se vydali do Čertových skal. Zpáteční cesta, když jsme se z Valašských Klobouků pěšky „šplhali“ několik kilometrů do kopce do hotelu Jelenovská, prověřila naše kondičky. Všichni jsme náročný výšlap úspěšně přežili, a odměnou nám pak byla propocená trička a výborná večeře (mňam, vařili skvěle celý týden J). Další den nás čekal pěší výlet na zrekonstruovanou zříceninu hradu Brumov. Při pěším přesunu opět vedla stejná „Rychlá rota“ jako minule. Jako poslední ke zřícenině dorazili naši příznivci geocachingu, kteří ještě po cestě hledali „kešky“. Na hradbách jsme si všichni užívali nádherný výhled na obec Brumov a na Hložec. Udělali jsme si také zaslouženou zastávku u stánku s občerstvením a pak navštívili místní galerii, která mapuje celou historii hradu, její součástí jsou také zdejší vykopávky. Naše mužské osazenstvo zaujalo zejména rytířské brnění a středověké mučicí nástroje. Cestou zpět „kešeři“ opět neodolali a společně s tetou Hankou zašli ještě na Židovský hřbitov, aby doplnili svou sbírku „kešek“.

Další zkouškou naší kondice a taky obchodního talentu byla také bojová hra v lese na Překupníky a Indiány. Hasiči ze Stanislavic, kteří nás navštívili společně s tetou Lenkou, posílili naše řady a stali se Indiány. Děti byly překupníci a tety obchodnice. Překupníci se snažili co nejvíce vydělat obchodem, ale museli si neustále dávat pozor na indiány, kteří je přepadávali a zboží jim kradli. Před touto hrou si ještě děti s hasiči procvičili hasičské aktivity, např. rolování hasičské hadice, hašení proudem vody apod. Nechybělo ani prověření znalosti tísňových linek. Další naší vítanou návštěvou byli motorkáři „Havrani“, kteří za námi přijeli na motorkách, a i když bylo velmi teplo, zahráli si společně s našimi dětmi ve smíšených družstvech turnaj v pétanque.

V průběhu týdne jsme také v lese stavěli domečky pro lesní skřítky, hledali kouzelný lízátkový les a na závěr celého pobytu jsme při hledání tajného pokladu plnili různé úkoly. Celý týden jsme měli k dispozici vnitřní bazén, který jsme denně využívali (nejvíce naše dvě vodnice Míša a Pavla J).

Tyto nádherné prázdninové dny jsme mohli zažít díky štědrému daru Magistrátu města Havířova, který nám na pobyt poskytlo dotaci. Proto bychom jménem dětí rádi velmi poděkovali za možnost navštívit tento nádherný kout naší vlasti. Všechny děti byly z pobytu nadšené a moc se jim na Jelenovské líbilo.

 

Karaoke 2013

Foto zde

Jako každý závěr roku, tak i letos jsme uspořádali "Karaoke soutěž" s našimi kamarády z MFK Indiání Havířov. Soutěžili nejen jednotlivci, ale i skupiny. Zpočátku ostýchanvé výkony přerostly v profesionální vystoupení doprovázené tancem. Zkrátka ke konci to už byla úžasná show, do které se zapojila, i jnak velmi přísná, porota...

Medaile obdrželi první tři vítězné týmy a jednotlivci, ale vítězové byli všichni, kteří se nebáli vystoupit před svými kamarády. smile

 

Florbal Cup 2013

Foto zde

Dne 1.11. 2013 proběhl v Městské sportovní hale Havířov již šestý ročník turnaje ve florbalu "Florbal Cup 2013" pořádaný naším domečkem. V tradičním klání se utkalo celkem sedm týmů z dětských domovů. Jak vše nakonec dopadlo? Celkové vítězství a především putovní pohár si odvezla Ostrava Hrabová. Na druhém místě se umístily děti z Ostravy Viziny a třetí místo vybojovala Melč. Nejúspěšnější týmy získaly kromě medailí a diplomů také sladkou odměnu v podobě úžasných dortů a dárkových tašek. Všichni si zaslouží ohromnou pochvalu za bojvnost a dodržování sportovnícho chování. O přestávce proběhla dovednostní soutěž o cenu pro děti ve střelbě na branku. Poděkování patří především sponzorům: Magistrátu města Havířova, společnosti Tesco Stores a.s., slečně Nikolce L., Motoklubu Havrani Havířov o.s. a fotbalovému klubu MFK Indiáni Havířov, bez kterých by se tento turnaj nemohl konat.

Velký dík patří také všem, kteří přišli děti povzbudit, a to především hráčům z MFK Havířov v čele s jejich kapitánem Miroslavem Matušovičem. Letoší ročník florbalového turnaje se vydařil a byl tak příjemnou akcí, kde se mohly děti z různých domovů navzájem poznat, dobře se pobavit a změřit si své síly i dovednosti v této sportovní disciplíně...

 

Předání miniGrantu nadace OKD - Srdcovka

Foto zde

Dne 3.10.2013 jsme se u příležitosti slavnostního předání miniGrantu Nadace OKD - Srdcovka sešli na naší zahradě společně s paní Kuchtovou - patronkou a autorkou projektu „Lavičky a pískoviště doplní nám nové hřiště“ a s našimi patrony a kamarády - motorkáři Havrany.

Měli jsme v plánu táborák a turnaj ve fotbálku, kde jsme mohli využít tak vytouženou „střídačku“ – set laviček a stolu vedle našeho multifunkčního hřiště.

I když nám počasí přálo a svítilo sluníčko, přece jen bylo trochu chladno, a dokonce přišlo i na zimní bundy. A tak jsme nejdříve zapálili oheň, abychom se u něj ohřáli a opekli párky, na které jsme se všichni těšili nejvíce. I lidé, kteří chodili kolem zahrady k nám pokukovali a určitě by si s námi hned opekli párek, jak to u nás krásně podzimně vonělo. Některé děti si přišly pro více buřtíků. Jedni proto, že jim chutnalo a někteří proto, že jim uhořel klacík, a tak si na buřtu pochutnal jen ohýnek.

 smile

Poté se někteří rádi přesunuli na hřiště a snažili se zahřát zmíněným fotbálkem, další zase volili odpočinkovější verzi, a proto si jen tak povídali a hráli na lavičkách.

Když se den nachýlil, nezbylo než poděkovat a rozloučit se se všemi, kteří s námi strávili tyto kouzelné chvíle a pomáhali nám zrealizovat tento náš malý velký sen.  smile

PRÁZDNINOVÝ POBYT HORSKÝ HOTEL DUO BESKYDY 2013

Foto zde

Letos, díky dotaci Magistrátu města Havířova, mohly naše děti strávit prázdniny na horách, a to v rekreačním středisku Hotelu Duo na Horní Bečvě. 10. 8. vycestovalo 13 dětí na týdenní  ozdravný pobyt do malebné přírody.

Zde jsme plně využívali možnosti daného střediska. Každý den jsme navštěvovali krytý bazén s kneippovým chodníkem, kde se střídá teplá a studená voda, fitness centrum, venkovní bazén, tenisové kurty, ruské kuželky a trampolínu.

Děti se s vervou zapojily také do turnajů v tenise a v ruských kuželkách. Rivalita byla veliká a i přes oficiální vítěze, ceny nakonec obdrželi všichni. Využili jsme také okolní krásnou přírodu, kdy děti při hře o hledání pokladu musely překonávat nejednu přírodní překážku.

PRÁZDNINOVÝ POBYT V JESENÍKÁCH

Foto zde

Ve dnech 15. až 21.7.2013 strávilo 11 dětí týden na ozdravném pobytu v rekreačním středisku „Hotel Červenohorské Sedlo“ v Domašově u Jeseníku. Počasí nám celý týden přálo a tak děti podnikly několik celodenních výletů.

V pondělí po příjezdu a ubytování na hotelu jsme si udělali krátký výšlap na Vřesovou studánku 1290 m.n.m.

V úterý děti čekal celodenní výlet do Koutů nad Desnou, odkud se lanovkou nechaly vyvézt do horní stanice lanovky na Medvědí hoře v 1100 m.n.m a odtud po turistické cestě vystoupaly k horní nádrži přečerpávací vodní elektrárny Dlouhé Stráně, která se nachází v nadmořské výšce 1350 m.n.m. na hoře Mravenečník. Po návratu lanovkou do Koutů nad Desnou se děti vyřádily při jízdě na horských minikárách a poté už je čekala cesta autobusem zpět na hotel.

Ve středu jsme po snídani vyrazily autobusem do obce Písečná, kde jsme navštívili jeskyni na Špičáku, která je nejstarší písemně doloženou jeskyní ve střední Evropě. Odtud jsme se vydali do obce Česká Ves, ze které jsme došli ke skalní vyhlídce Čertovy kameny. Čertovy kameny jsou 40 m vysoký a 100 m dlouhý skalní útvar, kdy po výstupu na vrcholek, který je zajištěn řetězy je z plošiny nádherný výhled na Jeseník až k polským Otmuchovským jezerům. Dále jsme se vydali k rozhledně Zlatý chlum 875 m.n.m., kde po vystoupání na 26 m vysokou kamennou rozhlednu děti mohly vidět úchvatný výhled na celou oblast Hrubého Jeseníku od Pradědu po Šerák až po Rychlebské hory a Kralický Sněžník. Pak už nás čekal jen sestup do Jeseníku a odtud návrat autobusem na hotel.

Ve čtvrtek měly děti sportovní dopoledne, kdy využily zázemí hotelu a zahrály si billiard, stolní tenis, soft tenis a nohejbal. Odpoledne je čekala návštěva města Jeseník s procházkou do vyhlášených Priessnitzových lázní a nákupy ve městě. V pátek nás čekala celodenní nádherná hřebenová trasa kolem Červené hory, Vřesové studánky, Keprníku až k chatě na Šeráku 1320 m.n.m. a zpět na Červenohorské sedlo. V sobotu nás navštívili patroni motorkáři Havrani a společně s dětmi si zahráli stolní tenis, billiard a míčové hry. Odpoledne děti navštívily hotelový bazén a poté už následovalo balení věcí k nedělnímu odjezdu. V neděli po snídani už nás čekala cesta autobusem zpět do domova. Ubytování na hotelu se nám moc líbilo a každý den jsme si pochutnali na vynikající kuchyni a především na každodenním čerstvém pečivu, které se peklo přímo v hotelu.

MAKARSKÁ RIVIÉRA 2012

Foto zde

Ve dnech 10 – 22.07. 2012 jsme jeli na dovolenou do Chorvatska na Makarsou RIVIÉRU, cesta byla dlouhá, ale stála za to J. Příjezd do Chorvatska byl zážitkový, počasí nám přálo, bylo teplo po celou dobu pobytu J. Pokoje byly po dvou až třech, každé ráno se chodilo na snídaně, které taky stály za to. A po večeři se chodilo do Městečka, kde jsme si kupovali cennosti za penízky, které nám tetičky dávaly. Nejhorší den byl ten, kdy jsme museli balit věci na odjezd domů, nikomu se totiž nechtělo odjíždět z tak skvělé dovolené.

DEN DĚTÍ 2012

Foto zde

Na náš svátek dětí tety a strejdové připravili den plný soutěží a her. Nezapomněli objednat nádherné počasí a pozvat Havrany.

Letos poprvé se oslavy konaly na novém hřišti. Jak ukazují fotky, všichni jsme se výborně bavili a to i ti, co už před několika lety nabyli plnoletosti (hlavně při chůzi na chůdách).

Pro odvážné byla připravena jízda na motorkách.

Na závěr nás čekali odměny za soutěže, dárečky a opékání buřtů.

Dík všem Havranům, tetám, strejdům a taky dětem za báječně strávený den.

ČERVENOHORSKÉ SEDLO 2011 smile

Foto zde

I letos díky dotaci Magistrátu města Havířov naše děti mohly trávit prázdniny na horách. Vycestovali jsme z městského prostředí do malebné přírody Jeseníků na Červenohorské Sedlo. I přesto, že nám počasí příliš nepřálo, jsme v příznivějších dnech podnikali  vycházky do přírody a  výlety do okolí.  Vydali jsme se na vycházku na Vřesovou studánku. Dále jsme zrealizovali vycházku na Klínovec, odkud děti dohlédly na přečerpávací elektrárnu Dlouhé Stráně a větrné elektrárny. Jak již bylo zmíněno, pro nepřízeň počasí se nám podařila uskutečnit pouze jediná delší tůra, a to na vrchol Pradědu. Děti vyjely až na rozhlednu, ale nebylo zcela jasno, proto výhled do okolí nebyl takový, jaký očekávaly. Uspořádali jsme také výlet do města Jeseník. Cestou děti pozorovaly vesnický ráz a způsob života v něm. Přímo ve městě si děti mohly prohlédnout vodní tvrz, kde je stálá expozice zvířat a minerálů. Dalším kulturním počinem byla návštěva zámku Velké Losiny a přilehlého parku. Děti zaujaly portréty tehdejších obyvatel zámku. V době, kdy počasí nepřálo venkovním aktivitám, jsme plně využívali služeb hotelu. Děti navštěvovaly bazén, posilovnu, klubovnu, hrály stolní tenis a biliárd. Hotelovým personálem byly všechny děti velmi chváleny.

KULIČKIÁDA 2011smile

Foto zde

Dne 14. 5. 2011 jsme se zúčastnili Kuličkiády v Karviné. Celkem soutěžilo 12 dětských domovů. Atmosféra byla výborná, děti měly střídavě štěstí – ach, ta křivá podlaha! Kuličky se kutálely kam je napadlo. Naše děti se umístily - nejmladší na 5. místě, starší na 4. místě a nejstarší na 4. místě. Vzaly to sportovně, užily si hezké odpoledne, byly spokojené. Dostaly malé dárečky, sladkosti. Akce byla zdařilá a děti se už nyní těší na další ročník.

smile CYKLISTICKÁ SOUTĚŽ A DUATLON V ČELADNÉ 2011

Foto zde

Dne 28.5. 2011 jsme se zúčastnili 17. ročníku Cyklistické soutěže a duatlonu dětských domovů, kterou již tradičně pořádal DD Čeladná. Počasí nám tentokrát vůbec nepřálo – vytrvalý déšť a chladno nás ale nezastrašilo. Děti soutěžily a bojovaly, a i když  nevyhrály, užili jsme si všichni super den plný zábavy a soutěžení. DD Čeladná měl soutěž opět perfektně připravenou, děti dostaly sponzorsky plný tác koblížků a koláčků, teplý čaj, takže nám chladno ani tolik nevadilo. Akce to byla zdařilá a za rok se těšíme znova na závody!

KARNEVAL 2011 smile

Foto zde

Dne 10.5. 2011 jsme u nás opět pořádali Karneval v maskách. Pozvali jsme i naše kamarády Havrany, kteří se dostavili v hojném počtu. Strávili jsme tak společně příjemné odpoledne plné her a soutěží, do kterých se všichni zvesela zapojili a užili si tak spoustu legrace a zábavy ve skvělých maskách a kostýmech. Nakonec porota vybrala tři nejlepší masky, které dostaly odměnu v podobě sladkostí a plyšáčků a také krásné diplomy. Děkujeme i Havranům, kteří dětem přinesli kupu sladkostí a plyšáčky. Těšíme se tak už na další rok, kdy znova Karneval v maskách u nás budeme pořádat.

NEJMILEJŠÍ KONCERT 2011 smile

Foto zde

Nejmilejší koncert 2011, přehlídku umělecké zájmové činnosti dětských domovů pro Moravskoslezský kraj, organizoval náš domeček. Všechny tety a strejdové i se svými dětmi si dali na této akci opravdu záležet. Organizovalo se, plánovalo, chystalo,  zařizovalo s velkým předstihem a dne 22.března vyšlo najevo, že naše pilná snaha nebyla marná. Všechno klaplo, jak má, děti ze všech dětských domovů, hosté i porota byli překvapeni úrovní celého dne a všech čísel. Mohli jsme vidět různorodá představení, od tance, přes zpěv, recitaci až po dramatizaci. Všechny zúčastněné děti byly velmi šikovné, odvážné a již teď se jim v hlavičkách rojí nápady na vystoupení do dalšího ročníku.

SPOLEČNÁ VEČEŘE 2010 smile

Foto zde

V úterý 21. 12. 2010 všechny tety, zaměstnanci a některé děti našeho „Domečku“, jako tradičně každým rokem krátce před Štědrým dnem, pilně připravovali Společnou večeři, na kterou se naše děti velmi těšily. Tety kuchařky připravily vynikající menu. Paní ředitelka a její kolegyňky z vedení opět nezklamaly a v rozkošných úborech si pro ostatní připravily pohádkový program spojený s rozdáváním dárečků dětem. Děti, spolu s tetami, si připravily pásmo koled a za doprovodu kytar všem radostně zazpívaly a navodily vánoční atmosféru před večeří. Pozvání přijaly i děti, které „Domeček“ již opustily, a přišly se na nás podívat, stejně jako teta Jana Ž. Akce se zúčastnily všechny děti, rovněž všichni zaměstnanci „Domečku“ a zcela jistě není nutno dodávat, že akce je u všech dětí a snad i zaměstnanců oblíbená. smile

CHORVATSKO 2010 smile

Foto zde

8.-20.9.2010, 10 dětí, 2 tety, Makarská... To je pobyt u moře. Obdivovali maják, všechny lodě v přístavu, byli na výletě na poloostrově sv. Petra, navštívili muzeum s mořskými živočichy, které všechny velmi nadchlo (Viď, Baruško?). Plavili se lodí s průhledným dnem, takže mohli pozorovat mořské živočichy v jejich přirozeném prostředí. Prostě paráda. Ani domů se jim nechtělo (aby taky ano, když jim vyšlo počasí a doma pršelo). Snad zase příště…

BUMBÁLKA 2010

Foto zde

Asi hodinu jízdy autobusem, na samém počátku Slovenské republiky, se nachází malebná horská chata Bumbálka. Zde jsme spolu se 14ti dětmi a 6-ti tetičkami strávili horký červencový týden, snad nejteplejší z celých letních prázdnin. Ale nám to nevadilo, neboť jsme měli spoustu možností ke koupání. Čas jsme také trávili ve stínu lesa plného jahod a borůvek. Byli jsme se podívat v Rožnově pod Radhoštěm a tam jsme vyzkoušeli odvahu a sílu v lanovém centru, zchladili nohy v ledové Bečvě, skákali na trampolínách a samozřejmě nesměly chybět ani obchody či koupaliště. Na rozhledně Súkenická byl nádherný výhled na okolí, nedaleká přehrada nás zvala ke koupání. V chatě měly děti možnost hrát biliár a stolní tenis. Ale co by to bylo za prázdniny bez našich Havranů! Přijeli za námi v sobotu a i v tom obrovském parnu si zahráli s našimi kluky fotbal. Ale všechno jednou končí! A my jsme se po slunečném týdnu stráveném na horách vrátili do Havířova a ještě dlouho vzpomínali na nádherné zážitky. 

RAMZOVÁ 2010

Foto zde

Od 7. do  13. srpna 2010 bylo 13 dětí na rekreačním ozdravném pobytu na Ramzové v Jeseníkách. Dětem se zde moc líbilo, hlavně kvůli krásné přírodě. Chodili jsme na výšlapy na Šerák, Obří skály. Navštívili jsme město Jeseník, Javorník a Žulovou. V Javorníku jsme si prohlédli zámek. Chodili jsme na výlety do Petříkova, kde děti jezdily na bobové dráze, také několikrát, přímo v Ramzové, jezdily na minikárách. Chodili jsme do lesa na borůvky a sbírali houby, které jsme nechávali zaměstnancům penzionu. S dětmi jsme stále pobývali v přírodě, les byl 10m od penzionu, za nímž bylo hřiště, takže se i sportovalo. U táboráku jsme opékali párky, které dostaly děti od majitele penzionu za perfektní chování během celého pobytu. Dětem se pobyt velmi líbil, byly moc spokojené.

FLORBAL CUP 2010

Foto zde

Skvělí, úžasní, nepřemožitelní… tak se předvedli naši hoši na 3. ročníku Florbal Cupu, který se konal dne 22. května 2010 v Městské sportovní hale v Havířově. Turnaje se zúčastnilo 7 týmů dětských domovů – společně s námi DDŠ Těrlicko, DD Příbor, DD Radkov, DD Melč, DD Frýdek-Místek, DD Lichnov, které bojovaly, rozděleny do dvou základních skupin, o postup do finále. Tým našeho DD statečně bojoval a po vítězném finálovém utkání s Těrlickem zvítězil a získal zlaté první místo. Kromě medailí, diplomů, dortu a tašek s cenami, dostali chlapci také putovní pohár. Florbal Cup se vydařil a naše mužstvo se těší na další ročník, kdy budou obhajovat letošní prvenství. A my jistě budeme přítomni, abychom je podpořili! smile

RUMUNSKO 2010

Foto zde

27.5.-3.6.2010  se vydalo šest dětí a dvě tety do horské vesničky Banát v Rumunsku. Všichni byli překvapeni vlídností českých krajanů, kteří žijí v tak nevlídném, ale nádherném prostředí (bez koupelny, splachovacího záchodu), ale také všudypřítomnou pohodou, množstvím zvířátek a neskutečně krásnou krajinou. 

NĚMECKO 2010

Foto zde

Rehabilitačně integrační pobyt v Německu 27.3.-7.4.2010 - 5 dětí a jedna teta. Užili si slaňování, jízdu na drezíně, příliv adrenalinu v lanovém centru a aquaparcích. Obdivovali volně žijící opice v přírodní rezervaci. Navštívili skanzen, hrad… Prostě kupu zážitků na celý rok smile

NEJMILEJŠÍ KONCERT 2010

Foto zde

Na Nejmilejší koncert do Příbora jelo celkem šest účinkujících a tři diváci. Dominik H. a Nikolas H.,  Patrik M., Emil H. a Lukáš B. hráli pohádku „O koťátku“. Emil H. zpíval za doprovodu kláves 4 písničky J.Nohavici a Adéla G. zazpívala píseň V. Špinarové „To  máme mládež“. Konkurence byla veliká a Adélce se podařilo probojovat do celorepublikové přehlídky, která se letos bude konat v Kolíně. Vystoupení se povedla a dětem se celá akce moc líbila. Měly možnost shlédnout, co dokáží děti z jiných DD. Získaly  nápady a všichni pochvalu za vzorné chování.

VOLBA MISS 2010

Foto zde 

24.2.2010 proběhla na našem DD volba Miss. Finalistky byly dvě - Adéla G. a Klára Z. Děvčata se nám nejprve představila a potom následovala volná disciplína, ve které nám Adélka zazpívala a Klárka zakouzlila. Po promenádě v plavkách  se nám dívky představily ve společenských šatech a musely nám zodpovědět několik otázek, ve kterých se předvedly, jak jsou pohotové a vtipné. Divákům se potom rozdaly bonbónky a ti je vhazovali do plechovek s příslušným jménem. Vítězkou se tak stala  Adéla G., která nás bude reprezentovat na Miss DD ve Strakonicích. Obě dívky obdržely krásné korunky, šerpu, náhrdelník s náušnicemi, kosmetiku, nafukovací křeslo a super model „auta“. Publikum bylo výborné a celá akce se zdařila.

 

MUZIKOTERAPIE 2010

Foto zde 

Dne 10.2.2010 nás navštívil  muzikoterapeut Dominik T., aby nás zasvětil do základů hry a také vnímání zvuků různých šamanských hudebních nástrojů - afrických bubnů djembe, čínských mís, šamanského bubnu, didgeridoo apod. Téměř 2 hodiny si děti mohly vyzkoušet jednoduché rytmy, šamanský tanec i zpěv. Měly možnost hrát sóla i ve skupinkách a vystřídat různé rytmické nástroje. Všechny to moc bavilo a některé to nadchlo tak, že budou v bubnování pokračovat na zakoupených bubínkách.

 

MOTOKÁRY S HAVRANY 2009

Foto zde

Celý den jsme se nemohli dočkat, až se večer sejdeme s Havrany a pojedeme do Suché na motokáry.  Nakonec nás vyrazilo devět dětí a dvě tety, teta Pavla a teta Hanka. V kryté hale na okruhu pro motokáry jsme mohli začít jezdit! Zážitky byly neuvěřitelné! Láďa málem projel zdí, holky nemohly jezdit spolu, protože jezdily rychle a stále do sebe bouraly. Havrani jezdili skvěle, ale ani naše teta Hanka se nedala zahanbit! Na závěr jsme ještě dostali od Havranů tašku plyšáků. A my jsme odjížděli s plnou hlavu neuvěřitelných zážitků! Havrani, děkujeme za úžasnou akci! Snad jste se bavili jako my!

 

HAVRANI NARUBY 2009

Foto zde

Již od rána jsme vyhlíželi jak nás počasí překvapí. Ale nakonec vyšlo  sluníčko, trochu se zklidnil podzimní vítr a my jsme mohli vše začít na naší zahradě. Pro naše kamarády Havrany jsme si totiž připravili s tetami  soutěže. Havrani statečně bojovali o vítězství, ale ani my jsme nezůstali pozadu. Dětem se nejvíce líbila soutěž v přetlačování na lavičce, Havranům zase lyžování v krabicích. Všichni jsme se pobavili. Na závěr děti předaly Havranům za účast pamětní medaile a diplom.

KARAOKE 2009

Foto zde 

9.12.2009 se v našem DD uskutečnil již 3. ročník  pěvecké soutěže Karaoke. Celkem 7 dětí – 3 děvčata a 4 chlapci si z velké nabídky vybrali své oblíbené písničky a skoro 3 týdny pilně nacvičovali, aby oslnili diváky a získali titul Superstár karaoke 2009.  Úvodem jako vždy se zazpívala oblíbená píseň Superstár a pak už následovala jedna píseň za druhou. Každý zpíval  dvě i tři písničky. Repertoár byl velmi pestrý a zahrnoval celou škálu našich předních interpretů.  Všechny děti se moc snažily, diváci tleskali a atmosféra byla úžasná.  Jako hosté zazpívala čtveřice našich nejmenších chlapců za doprovodu kláves 4 písničky z repertoáru J. Nohavici. Na závěr jako překvapení zazpívala Adéla G. a Láďa D. píseň Příběh nekončí, která se stala hitem letošní česko-slovenské superstár. Po posledním vystoupení  byly dětem i hostům rozdány 3 bonbónky, které vhazovali do plechovek označených jménem účinkujících. Největší počet hlasů obdržela Adéla G. a stala se tak Superstár 3. ročníku Karaoke. Všichni zpěváci obdrželi sladkou i věcnou odměnu  a společně s diváky prožili příjemné odpoledne.

 

S HAVRANY NA RYBÁCH 2009

Foto zde

Dne 10.10. 2009 jsme se s dětmi vydali na zajímavou akci, kterou pro děti připravili Havrani poblíž rybářské bašty v prostorách parku Boženy Němcové v Karviné. Deštivé počasí nezkazilo dětem nadšení z toho, že si mohly vyzkoušet samy si nahodit prut a vylovit si živou rybu. Nikdo nezůstal bez úlovku. Ohřát jsme se mohli u roztopeného krbu v rybářské baště, kde pro nás Havrani přichystali bohaté občerstvení. Nechybělo ani grilování kuřat. Děti prožily pohodový, veselý a zajímavý den. Byly spokojené, akce je velmi bavila. Na závěr obdržely od Havranů i dárečky, a to i pro děti, které se akce nezúčastnily. Děti i Havrani projevili zájem o zopakování podobné akce někdy v budoucnu.

 

NEJMILEJŠÍ KONCERT 2009

Foto zde

Rok s rokem se zase sešel, byl tu znovu květen, a s ním i náš Nejmilejší koncert. Tentokrát na téma „Dělání, dělaní – všechny smutky zahání“. Moderování se zase, jako loni, ujaly teta Eva a teta  Hanka sociální. Na úvod nám zazpívala a na kytaru zahrála  teta Eva  písničku, která se pro tento koncert moc hodila. Právě písnička Dělání, dělání  byla motorem, který celý koncert odstartoval.  A pak už to šlo ráz na ráz.  Děti z 2.RS si připravily různé scénky, kterým jsme se hodně nasmáli,  holky a kluci z 1.RS nám zatančili  tanec múmií, Nikolas A. s Láďou D. nám předvedli jak moc to umí s basketbalovým míčem. Ale to ještě nebylo všechno!! Brášci „Hopíčci“ zatančili krásný taneček na hudbu Jaromíra Nohavici „ Tři čuníci jdou“. Úžasné!! Pak následovala pohádka o Koťátku, ve které se překonával malý Dominik H. Ale  to nechci chci říct, že by ostatní  zaháleli. Ba naopak, všichni aktéři to zvládli na profesionální úrovni. Hned poté nám  Klárka Z., Monča V. a Patrik T.  elegancí sobě vlastní předvedli Velkou módní přehlídku a Nikolka L. s Barčou Š. nám zase ukázaly, jak budou řádit  jako staré babky. Ale všechno jednou musí skončit. A závěr našeho Nejmilejšího koncertu   byl vskutku velice originální. Najednou jsme se ocitli v dalekém Orientu a nechali se unášet krásnou melodií, u které nám tetičky  předvedly, jak orientální tanečnice  tančí svému šejkovi, ze kterého se nakonec vyklubal strejda Petr. Celé odpoledne bylo velmi zábavné a věříme, že hostům  z Ikea  a taky ostatním, kteří se přišli na náš koncert podívat,  se u nás moc líbilo.

 

FOTBÁLEK S HAVRANY 2009

Foto zde

Dne 26.5. 2009 jsme společně s našimi kamarády – motorkáři Havrany navštívili na jejich pozvání hřiště ZŠ Mládežnická, kde proběhlo vzájemné utkání ve fotbale, které nakonec skončilo výhrou našeho dětského domova 2:1. Chlapci si vítězství opravdu zasloužili, neboť bojovali více než statečně. Pravidelně před utkáním pilně trénovali a jejich velkým přáním bylo nad Havrany zvítězit, což se jim také povedlo. Nakonec měli možnost opéct si párky a zahnat žízeň kofolou, které pro nás Havrani sponzorovali. Akce to byla velmi vydařená, počasíčko nám přálo, takže jsme si to pěkně užili!  

 

FLORBAL CUP 2009

Foto zde

Sobotní ráno 23. 5. 2009 se do havířovské haly Slávie začalo sjíždět  8 týmů ze sedmi dětských domovů, aby se utkaly na turnaji pořádaném  naším dětským domovem. Mezi družstvy nás poctil svou návštěvou i dívčí tým z Radkova! Družstva  byla losováním rozdělena  do dvou skupin, ze kterých vždy dvě vítězná družstva postoupila do semifinále. Velkou motivací bylo získání putovního poháru, který si nakonec odvezl chlapecký tým z Radkova. Loňský vítěz Melč prvenství sice neobhájil, ale skončil na krásném druhém  místě. Třetí místo připadlo  Příboru. Našemu týmu, žel, nepřálo příliš štěstí a vytoužené medaile jsme se nedočkali. Přestože nám kvůli tomu ukápla i nějaká ta slzička, nakonec jsme se usmívali, neboť ctíme olympijské heslo, že není důležité vyhrát, ale zúčastnit s

 

HAVRANI A OPÉKÁNÍ PÁRKŮ 2009

Foto zde

Dne 27.4. 2009 se na zahradě našeho DD konala velkolepá akce! Navštívili nás naši kamarádi, motorkáři Havrani a s nimi také Bizoni z Albrechtic, Šakali z Bohumína a Křižáci z Orlové – Lutyně. Spanilou jízdou od havířovského Tesca přijelo až k nám asi 30 motorek. Po proslovu paní ředitelky začaly hry a soutěže, kterých se zúčastnily všechny děti našeho domova. Soutěžily s elánem a radostí, moc se těšily na vyhodnocení. Ceny pro děti přivezli také motorkáři a nachystali pro nás i ohniště a párky s občerstvením. Děti si tak užily i opékání  A SAMOZŘEJMĚ TAKÉ JEŽDĚNÍ NA MOTORKÁCH! Celé odpoledne se dětem moc líbilo a na závěr našim přátelům motorkářům poděkovaly. Akce byla super, už teď se děti těší na další setkání! 

KARAOKE 2008

Foto zde

V prosinci 2008 proběhlo v našem DD druhé kolo pěvecké soutěže Karaoke. Děti si vybraly písničky, které se jim líbily, ty se potom upravily do příslušné tóniny a celý listopad se nacvičovaly. Zpívalo celkem 10 dětí 18 písniček. V publiku seděli hosté a ostatní děti, kteří hodnotili pěvecké schopnosti prostřednictvím svých hlasů. Hitem byla opět písnička Superstár, kterou zazpívali všichni zpěváci. Soutěž se všem líbila, bylo pěkné, že zpěvákům pomáhalo i publikum. Na závěr čekaly děti věcné odměny. Superstár se tentokrát stala Kristýna Poloprudská.

VYPOUŠTĚNÍ BALÓNKŮ S PŘÁNÍM JEŽÍŠKOVI 2008

Foto zde

Dne 9.12. 2008 jsme se všichni zúčastnili na zahradě dětského domova akce „Vypouštění balónků s přáním Ježíškovi“. Tato akce byla součástí soutěže České vánoce s Ježíškem a zároveň pokus o zápis do Knihy rekordů ve vypouštění balónků v celé ČR. Balónky s přáníčkem jsme obdrželi od pořadatelů (Agentura Dobrý den) zdarma těsně před akcí. Jednalo se o 300 balónků! Ty nám pomohli nafouknout a připravit naši kamarádi – havířovští motorkáři Havrani. Společně jsme se pak sešli na zahradě DD a na pokyn rádia Frekvence 1 jsme všechny balónky s přáním poslali Ježíškovi do nebe. Později jsme obdrželi certifikát o účasti na rekordu a také Českou knihu rekordů se záznamem o této akci.

HAVRANI A DRAKIÁDA 2008

Foto zde

Havrani pro nás připravili zajímavou akci – a to výrobu a pouštění draků. Nejdříve přinesli potřebný materiál a společně s námi vyráběli v domově draky nejrůznějších tvarů, velikostí a barev. Při práci jsme si užili spoustu legrace! A 20. listopadu jsme pak konečně naše výtvory i za účasti Havranů pouštěli u lesoparku. Nejdříve se nám to moc nedařilo, ale Havrani nám ukázali pár fíglů a nakonec se všichni draci vznesli. Na závěr akce nám naši kamarádi předali sladké překvapení. Všichni jsme se pak zahřáli u čaje v domově.

AKCE 3D V ČESKÉM TĚŠÍNĚ 2008

Občanské sdružení AVE v Českém Těšíně uspořádalo Na Střelnici už po několikáté Den pro dětské domovy. Jedná se o setkání dětí a vychovatelů z různých dětských domovů. Tentokrát se sešlo 8 DD. Pořádal se turnaj v mokrém fotbale, stolním fotbale, netradiční olympijské hry, karaoke, prohlídka požárních vozů, soutěže v malování a děti si mohly vyzkoušet vylézt po horolezecké stěně nebo si zajezdit na býkovi. Naši chlapci se ve stolním fotbale umístili na 3. místě a velmi bojovali v mokrém fotbale se staršími dětmi i ti nejmladší Nikolas a Jan Hopkovi (MŠ a 1. třída). Za každou soutěž děti obdržely sladké i věcné odměny a po celkovém hodnocení jsme získali pro DD velký pytel her a hraček. Počasí bylo velmi příjemné, děti se projely vlakem i autobusem a všichni společně jsme prožili příjemný den plný zážitků a dojmů. Akce se velmi líbila a byla pěkným zakončením prázdnin.

 

VÝLET DO DINOPARKU A ZOOPARKU VE VYŠKOVĚ 2008

Foto zde

Dne 2.8.2008 jsme s dětmi vyrazili vlakem na výlet do Vyškova na Moravě. Našim cílem byla ojedinělá atrakce, a to Dinopark Vyškov. Díky této unikátní atrakci se mohly děti na několik hodin přenést o  milióny let zpět do historie, do časů pravěkých dinosaurů, tyranosaurů, brontosaurů a jiných prehistorických zvířat. Do Dinoparku nás dovezl speciální vláček Dinoexpres, což uvítaly především mladší děti. V areálu Dinoparku jsme navštívili unikátní 3D kino a shlédli film Giganotosaurus – příběh mláděte, které obstálo po smrti matky v divoké jurské přírodě. Poté jsme ještě navštívili ZOO Park Vyškov, který je zaměřen především na chov primitivních i exotických druhů domácích a hospodářských zvířat. Po příjemném strávení celého dne jsme obohaceni o nové informace a zážitky vrátili unaveni do DD. Výlet se všem dětem velmi líbil.

TARZANIE 2008

Foto zde

Výletu do lanového centra Tarzanie v Trojanovicích se v červenci 2008 zúčastnilo osm dětí a dvě tety, díky penízkům od hodné paní sponzorky. Nejdříve byly všechny děti poučeny instruktory a pak už se daly do zvládání lanového centra. I když to bylo fyzicky velmi náročné, tak byli nadšeni jak malí, tak velcí. Potom jsme se příjemně unavení usadili v restauraci Ráztoka a dali jsme si dobrý oběd. Po chvíli odpočinku následovala pěší túra do Frenštátu pod Radhoštěm, odkud nám jel autobus domů. Dne 13.5.2008 se v našem domečku konal další ročník „Nejmilejšího koncertu“. Všichni jsme se na něj moc těšili a přípravám a nacvičování věnovali hodně času a píle.  Tančilo se, zpívalo, nechyběly scénky, vtipy a samozřejmě konečné vystoupení tetiček a strejdy! Jako diváci přišli všichni zaměstnanci DD, milými hosty byly paní ředitelka s Janičkou Paloncy, zástupkyní ředitelky. Nechyběl ani náš pejsek Endy. Celý koncert točili dva profesionální kameramani, abychom měli krásnou památku a po létech se mohli podívat na to, co jsme dokázali. Je třeba taky připomenout tetu Evku a tetu sociální Hanku, které celý koncert moderovaly. Koncert se hodně vydařil, moc jsme se všichni nasmáli. Všichni byli úžasní a báječní.

AKCE S MYSLIVCI 2007

Foto zde

Akce, kterou pro nás zorganizovali členové mysliveckého sdružení se zúčastnilo 20 dětí. Byli jsme pozváni do areálu střelnice v Havířově, kde si děti měly možnost vyzkoušet střelbu z různých druhů zbraní, poslechly si trubače, který předváděl různé pokyny při honu. Děti se tak dověděly, co která melodie znamená. Viděli jsme také práci cvičných loveckých psů. Nakonec všechny čekalo občerstvení v podobě párků opékaných na ohni, pití a sladkosti. Měli jsme rovněž možnost prohlédnout si mysliveckou hájenku, která byla velice útulná, vyzdobená fotografiemi zvířat a také trofejemi. Počasí bylo nádherně podzimní, sluníčko svítilo a tak jsme si akci báječně užili!

FLORBAL CUP 2007

Foto zde

V pátek 19.10.2007 organizoval náš dětský domov 1. ročník  turnaje ve florbalu pod názvem Florbal cup 2007. Město Havířov nám umožnilo tuto akci uskutečnit v úžasných prostorách Městské sportovní haly. Naši kluci nám udělali obrovskou radost, když vybojovali vynikající třetí místo v konkurenci dalších skvělých týmů Moravskoslezského kraje. Děkujeme, kluci, že jsme díky vám mohli všichni, děti i dospěláci, prožít krásný den s napínavým finále, na jehož konci se na vašich  hrudích leskly bronzové medaile!!! Putovní pohár a první místo získali hráči z DD Melč. Už se těšíme na další ročník, třeba bude příště pohár náš!

 

KARAOKE 2007

Foto zde

15.11. 2007 se konala v našem DD Karaoke show. Celkem 9 dětí zazpívalo 12 písniček, které si předem připravily společně s tetou. Byla použita profesionální aparatura a bezdrátové mikrofony. Na úvod všichni zpěváci zazpívali písničku Superstár, která se stala hitem a dětem se moc líbila. Hodnocení prováděly děti svými hlasy vhazováním bonbónků do příslušné plechovky. Na závěr nechyběly ani věcné odměny pro všechny zpěváky. Atmosféra byla úžasná a celá akce měla u dětí úspěch. Vítězem se stal Ladislav Demeter.

NEJMILEJŠÍ KOCERT 2007

Foto zde

Nejmilejší koncert tentokrát nesl název „Ten umí to a ten zas tohle“. Všechny tety, strejdové a děti se pilně zapojili do příprav, aby 10. května mohli všem návštěvníkům, sponzorům, zaměstnancům DD, příbuzným a kamarádům předvést, co všechno umí. Děti vystoupily s dramatizací pohádek O veliké řepě a Polámal se mraveneček. Tančily, zpívaly, přednášely a hrály na hudební nástroje. Také tety a strejdové si tajně nacvičili „taneček broučků“ a všechny pořádně rozesmáli. Všichni jsme se příjemně bavili a strávili tak pěkné odpoledne.

 

VÁNOČNÍ JARMARK 2007

Foto zde

Děti našeho DD v předvánočním čase prodávaly ve vestibulu KDLJ a ve stánku před OD Elán drobné vánoční dárky, které samy vyrobily. Výrobky s vánoční tématikou, svícny, vánoční ozdoby, výrobky z hlíny, moduritu, papíru a perníku pěkně zabalily a naaranžovaly. K zákazníkům byly velmi příjemní a prodávání je bavilo. Celkem si vydělaly 2.450.- Kč. Celá akce se dětem líbila, zjistily, že vydělávat peníze není tak jednoduché a také došly k poznání, že nelze jen brát, ale je pěkné také dávat.